شما در این مسیر هستید: سایت درباره ما سرمایه گذاری راهنمای قوانین املاک ده نکته مهم براي سرمايه گذاري در بازار ملک و مسکن چيست؟

وب سایت جدید املاک قصرهخامنشیان با امکانات جدید راه اندازی شد.

از شما دعوت می شود جهت بازدید به آدرس زیر مراجعه نمایید.

www.kishhome.com

آخرین بروز رسانی سایت 3روز, 23ساعت, 5دقیقه, 17ثانیه پیش صورت گرفته است.
آفتاب به گیاهی حرارت می دهد که سر از خاک بیرون آورده باشد.(کورش کبیر)

آخرین فایل املاک اضافه شده به وب سایت

جهت مشاهده فایل های املاک قصر هخامنشیان که بصورت مرتب بروز رسانی می شود بر روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاهده فایل های املاک قصر هخامنشیان

ثبت ملک

ثبت تقاضای ملکی

 

فروش و اجاره هتل درحال کار و نیمه ساز در جزیره زیبای کیش

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

 

مهدی حمزه
09347694088

ده نکته مهم براي سرمايه گذاري در بازار ملک و مسکن چيست؟

10 نکته کليدي رسيدن به موفقيت در بازار مسکن

در مقايسه با ملک، سرمايه گذاري روي زمين بيشتر توصيه مي شود چرا که زمين، هميشه گران ترين کالا در بازار مسکن بوده و هست و سرمايه گذاران خبره اين را خوب مي دانند و بيشترين دارايي غيرنقدي آنها زمين هايي است که در زمان مناسب خريده اند. کسب و کار: در اين سال ها خانه و زمين بين فعالان اقتصادي به حوزه اي سودآور براي سرمايه گذاري معروف شده است. اين حوزه اقتصادي در ايران، هميشه به دلايل ديگري هم مهم و پررونق بوده است؛ به اين معنا که در مقاطع زماني مختلف و به رغم تحولات سياسي و اقتصادي متنوعي که در سياست هاي پولي يا بازارهاي موازي اتفاق مي افتد، حوزه مسکن همواره به عنوان يکي از کم ريسک ترين بخش ها در برگشت سرمايه باقي مانده است. البته در مقايسه با ملک، سرمايه گذاري روي زمين بيشتر توصيه مي شود چرا که زمين، هميشه گران ترين کالا در بازار مسکن بوده و هست و سرمايه گذاران خبره اين را خوب مي دانند و بيشترين دارايي غيرنقدي آنها زمين هايي است که در زمان مناسب خريده اند. البته هميشه هم خريد زمين با آگاهي قبلي و در پي تحليل بازار اتفاق نمي افتد. معمولا حوزه ساخت و ساز مسکن شاهد حضور سرمايه گذاراني است که بدون کمترين تجربه اي و تنها با اميد کسب سود وارد اين بازار شده و مي شوند؛ در اينجا نگاهي گذرا خواهيم داشت به 10 راهکاري که بايد در زمان خريد خانه يا زمين به آنها توجه کنيد، بخصوص اگر در اين زمينه تازه کار هم هستيد.

1) شروع تحقيقات گرچه ممکن است که بخواهيد يک آژانس معاملات ملکي به شما در خريد يا چگونگي سرمايه گذاري کمک کند اما شما بايد به هر حال براي سرمايه گذاري پولتان با کمي تحقيق و آگاهي قبلي وارد اين بازار شويد. بديهي است که مراجعه به آژانس معاملات ملکي براي يافتن زمين مناسب، فشار غير ضروري براي خريد آن به شما وارد مي کند؛ پس مهمترين نکته اين است که بيطرفانه به آمار املاک و محله ها در چارچوب ميزان سرمايه خود نظر انداخته و بررسي هاي لازم را انجام دهيد.

2) همه چيز را بسنجيد! کيفيت منطقه اي که شما در آن ملک يا زميني را خريداري مي کنيد، در موفقيت يا عدم موفقيت سرمايه گذاري و پيش بيني استقبال افراد و شرکت ها نسبت به اجاره يا خريد ملک شما تاثير مستقيم مي گذارد. به عنوان مثال، اگر شما در يک محله در نزديکي يکي از دانشگاه هاي کشور سرمايه گذاري کنيد، اين شانس را خواهيد داشت که پس از ساخت، واحدهاي خالي تان پر از دانشجويان و استادهايي شود که محلي زندگي شان از دانشگاه فاصله دارد. اگر زميني در جوار اين دانشگاه خريده ايد حتي مي توانيد آن را پانسيون (خوابگاه دانشجويي) کنيد يا يک زمين ورزشي براي آخر هفته هاي دانشجويان تدارک ببينيد.

3) دور مناطق قرمز خط بکشيد! هيچکس نمي خواهد که در يک منطقه جرم خيز زندگي کند. به پليس يا به آمار دقيق جرم و جنايت ها در محله هاي مختلف شهر رجوع کنيد. سعي نکنيد از ساکنين محله مورد نظر در اين باره بپرسيد چون آنها هرگز محل زندگي خودشان را زير سوال نمي برند. بايد به سراغ آمار و نرخ خرابکاري، جرايم بسيار جدي، جرايم خرد و اتفاقات اخير (جرم هايي که اخيرا در آن منطقه اتفاق افتاده است) برويد. همچنين بايد درخصوص وفراواني حضور پليس در آن منطقه پرس و جو کنيد. اين را هم بدانيد که نزديکي به پاسگاه و کلانتري خود امتياز بزرگي است و به نوعي امنيت اقتصادي زمين شما را تضمين مي کند.

4) فرصت هاي شغلي را رصد کنيد محله هايي با فرصت هاي شغلي رو به رشد، توانايي جذب افراد بيشتري براي اجاره مسکوني و اداري دارند. اگر شما متوجه شده ايد که يک شرکت بزرگ در حال ساخت يا نقل مکان به اين منطقه است، مي توانيد مطمئن باشيد که تعداد زيادي کارگر يا کارمند هم به منطقه اضافه مي شوند و همين ممکن است باعث تغيير قيمت مسکن يا زمين شما شود.

5) دار و ندار منطقه را از نظر بگذرانيد! بايد امتيازات محله را بررسي کنيد. مثلا اينکه محله داراي چه امکاناتي است و مهمتر اينکه چه امکاناتي را نياز دارد. اگر زمين يا ملک شما در مکاني واقع شده باشد که از نظر سطح دسترسي به اماکن تفريحي – ورزشي يا فرهنگي رتبه خوبي دريافت کند ارزش زمين يا ملک شما هم بي شک بالا خواهد رفت. حتي اگر بخواهيد دست به کار ساخت و ساز در زمين شويد شناخت امکانات در تعيين هدف ساخت و ساز به شما کمک خواهد کرد. يعني کمبودها راهي پيش روي شما براي انتخاب بهترين بهره برداري از زمين تان باز مي کند.

6) پروانه هاي ساختمان و توسعه آينده داشتن دورنمايي درست از وضعيت گسترش شهر و تغييرات احتمالي در وضعيت راهها، خيابان ها و محله ها به شما در انتخاب زمين و ملک مناسب کمک خواهد کرد. بخش برنامه ريزي شهري شهرداري ها، اطلاعاتي درخصوص توسعه هاي جديد شهري دارند. جديدا طرح تفصيلي هم براي در اختيار گذاشتن همين اطلاعات تصويب شده است. به اين آمار و اطلاعات مراجعه کنيد؛ اگر بسياري از آپارتمان هاي جديد، پارک ها، يا مراکز خريد در منطقه شما وجود دارد يا خواهد داشت، نشانگر آن است که احتمالا منطقه داراي رشد خوبي است. با اين حال، مراقب پيشرفت هاي جدي باشيد چرا که گاهي توسعه زياد در يک منطقه مي تواند فضاي مفيد براي ساخت و ساز بيشتر را از شما بگيرد.

7) ليست بلندبالاي خانه هاي فروشي يا اجاره اي در يک محله؛ زنگ خطر؟! اگر با يک ليست بلند بالا و غيرمعمولي از خانه هاي فروشي يا اجاره اي در يک محل روبرو شديد دو حالت وجود دارد يا اينکه يک مورد فصلي و زودگذر است و يا اينکه دايمي است و به قول معروف «اسم آن محله بد در رفته» و کسي مايل به استقرار در آنجا نيست. حتما قبل از خريد يا اجاره ملکي از اين دو حالت اطمينان حاصل نماييد.

8) نرخ اجاره بهاي منطقه را دربياوريد از حد و اندازه اجاره بهاي منطقه اي که قرار است زمين يا ملک مسکوني در آن بخريد اطلاع حاصل نماييد؛ چون ممکن است ميزان اجاره ها در آن منطقه به قدري نباشد که ماليات ها و هزينه هاي شما جبران شود و بنابراين شما متضرر شويد. بنابراين بايد قبل از خريد زمين يا ساختمان سازي مسکوني در آن منطقه بيشتر تحقيق کنيد. شايد لازم باشد در خصوص اينکه زمين شما تبديل به مکاني غير از خانه هاي مسکوني شود با کارشناسان مشورت کنيد.

9) با قيمت هاي روز آشنا باشيد البته علاوه بر اينها و انتخاب مکان مناسب زمين، اگر دنبال ساخت و ساز روي زمين تان هستيد مهمترين عامل تاثيرگذار در قيمت تمام شده مسکن، مصالح ساختماني و سهم آنها در قيمت است. هر سرمايه گذاري بايد آگاه باشد که در نهايت کار، چقدر بابت مصالح بپردازد و چه مقدار از ساخت و ساز روي زمينش سود خواهد کرد. فارغ از اينکه آن ساخت و ساز داراي چه کاربري باشد (آپارتمان مسکوني، آپارتمان اداري، ورزشگاه و ...) ما در اينجا درخصوص هزينه و سودي که يک سازنده آپارتمان مسکوني متحمل مي شود نکاتي را گوشزد مي کنيم. بر اساس آخرين گزارش هاي مرکز آمار ايران از وضعيت قيمت مصالح ساختماني، قيمت نسبت به دو سال گذشته حدود 22 درصد افزايش پيدا کرده است. همچنين متوسط قيمت انواع فولاد 20 درصد، انواع سيمان 11 درصد و انواع تجهيزات گرمايشي و سرمايشي در ظرفيت هاي مختلف 45 درصد افزايش داشته است.

10) سودهاي حاصل از سرمايه گذاري روي زمين و مسکن با جمع کردن اين قيمت ها مي توان اينگونه نتيجه گرفت که اکنون ساخت هر متر واحد مسکوني حدودا بين 550 تا 600 هزار تومان درمي آيد. به عبارت ديگر، هزينه ساخت يک آپارتمان نقلي 70 متري با استفاده از مصالح معمول ساخت و ساز، حدودا 38/5 تا 42 ميليون تومان تمام مي شود. البته بايد 20 درصد به اين مبلغ جهت هزينه تامين منابع مالي، دريافت جواز، بيمه مسئوليت ساختمان، ماليات و عوارض و ... نيز افزود که قيمت را نهايتا به 46/2 ميليون تا 50/4 ميليون تومان مي رساند. از آنجايي که حالا در يک زمين بيش از يک واحد ساخته مي شود ما فرض مي گيريم براي خريد زميني 120 متري براي ساخت 5 واحد 70 متري، هزينه اي حدود 480 تا 540 ميليون تومان پرداخت مي شود. در مجموع و با اضافه کردن قيمت ساخت هر متر مربع به اين نتيجه مي رسيم که هر متر مربع آپارتمان بين يک ميليون و 870 تا دو ميليون و 114 هزار تومان مي شود. از اين رو مي توان گفت تخمين سودي بين 630 تا 886 هزار تومان به ازاي هر متر مربع ساخت و فروش آپارتمان، برآورد درستي خواهد بود. اگر اين اعداد تخميني را در 350 متر مربع کل زيربنا در نظر بگيريم، سود کل 220 ميليون تا 310 ميليون تومان خواهد بود.

منبع: ملک بان


map ghasre hakhamanesh small

آدرس:

جزیره کیش، میدان ساحل، بازار دیپلمات، طبقه دوم، واحد 206

تلفن های تماس: 07644461196

07644461126 - 07644461127 - 07644461128 - 07644461194 - 07644461195

09347683357

مدیریت: 09347694088

فکس: 07644461127