شما در این مسیر هستید: سایت
آخرین بروز رسانی سایت 5روز, 20ساعت, 18دقیقه, 39ثانیه پیش صورت گرفته است.
آفتاب به گیاهی حرارت می دهد که سر از خاک بیرون آورده باشد.(کورش کبیر)

آخرین فایل املاک اضافه شده به وب سایت

جهت مشاهده فایل های املاک قصر هخامنشیان که بصورت مرتب بروز رسانی می شود بر روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاهده فایل های املاک قصر هخامنشیان

ثبت ملک

ثبت تقاضای ملکی

 

فروش و اجاره هتل درحال کار و نیمه ساز در جزیره زیبای کیش

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

 

مهدی حمزه
09347694088

مقاله ها

تاثیر رنگ اتاق‌ها بر خلق و خوی شما قسمت اول

رنگ اتاقهای خانه، بازتاب مستقیمی ‌از شخصیت شما هستند. اکثر ما، ممکن است زمان زیادی را صرف فکر کردن راجع به رنگ اتاق نکنیم، در حالیکه هر روز تحت تأثیر آن قرار داریم. رنگ بندی اتاق می‌تواند بر خلق و خو و تفکرات ما تأثیرگذار باشد.
رنگ ها به طرق مختلف بر افراد تأثیرگذارند و این تأثیر، به عواملی همچون جنسیت، سن، نژاد، شرایط اقلیمی و آب‌ و‌ هوایی، بستگی دارد. اکثر افراد به رنگ‌هایی خاص(یا گروهی از رنگ ها)، واکنش های مشابهی نشان می‌دهند. به همین دلیل وقتی نوبت چیدمان و طراحی دکوراسیون می‌شود لازم است تا در انتخاب رنگ ها دقت کنیم.

نگران نباشید. برای داشتن خانه ای زیبا، لازم نیست حتماً پیرو مد روز باشید. رنگ‌هایی که امروز مد می‌شوند، فردا دیگر مد نیستند. این ساکنین خانه‌ها هستند که با انتخاب رنگ‌هایی که نمایانگر سلیقه و شخصیت آنهاست، خانه را زیبا می‌سازند. یک ترفند این است که ترکیبي خوشایند از طیف رنگ‌های مورد علاقه خود ایجاد کنید.
انتخاب ترکیب بندی رنگ‌ها، یکی از تهدید آمیزترین مراحل برای افراد مبتدی است. رنگ‌ها قدرت تغییر شکل و اندازه اثاثیه منزل و همچنین تغییر شکل و اندازه خود اتاق را دارند. اگر اطلاعات مختصری راجع به اثرهای هر رنگ داشته باشید، آن‌وقت انتخاب رنگ‌ها دشوار نخواهد بود.
حال بیایید راجع به رنگ اتاق‌ها و تأثیر آنها بر خلق و خویمان بیشتر بدانیم.
عاقلانه انتخاب کنید
به خاطر داشته باشید که هر رنگی بار روانی مخصوص به خود را دارد. به این فکر کنید که چگونه رنگ‌هایی خاص، احساسات متفاوتی در شما ایجاد می‌کنند. آنها می‌توانند هر گونه حسی، از آرامش گرفته تا خشم را در شما ترغیب کنند. برای ایجاد آرامش و تناسب در فضای منزلتان، در انتخاب رنگ‌ها دقت کنید. استفاده بیش از حد از برخی رنگ ها، ممکن است تأثیر معکوسی بر شما و عزیزانتان داشته باشد.
اگر در پاسخ به این دو پرسش، به کمک نیاز دارید برای ایده گرفتن به سراغ مجلات،کتابها، وب‌لاگ و وب ‌سایت‌های دکوراسیون بروید. همچنین بگذارید تا منسوجاتتان(قالیچه و فرش، پرده، پارچه رومبلی) و حتی نوع کف پوشتان، شما را راهنمایی کنند. این قبیل وسایل معمولاً در رنگ‌های محدودتری موجود می‌باشند. پس بنابراین اول آنها را انتخاب کنید، سپس تصمیم بگیرید که برای دیوار و سقف چه رنگی انتخاب کنید.
رنگ‌های به کار رفته در اتاق را به سه یا چهار رنگ محدود کنید. استفاده از طیف رنگ‌های مختلف، موجب می‌شود تا اتاق در نگاه اول، بسیار درهم ریخته و بی نظم به نظر آید. رنگ‌های نقاشی، نسبتاً ارزان هستند و خیلی سریع تر از هر چیز دیگری به تغییر شکل اتاق کمک می‌کنند.

قرمز، سطح انرژی اتاق را افزایش می‌دهد. تیره ترین نوع آن، محرک ترشح آدرنالین می‌باشد و برای زمانی که می‌خواهید شور و هیجانی ایجاد کنید و به خصوص در شب، انتخاب فوق العاده ای است. رنگ قرمز در اتاق خواب و غذا خوری، افراد را گردهم جمع می‌کند و آنها را تحریک می‌کند که مکالمه و گفتگوی بیشتری داشته باشند. استفاده از قرمز در ورودی اتاق ها، تأثیر مثبت و قوی در اولین برداشت می‌گذارد.
آزمایشات نشان داده اند که رنگ قرمز، میزان فشار خون، تعداد تنفس و ضربان قلب را بالا می‌برد و معمولاً استفاده زیاد از آن در اتاق خواب، توصیه نمی‌شود. اما، اگر معمولاً فقط پس از تاریک شدن هوا به اتاق خوابتان می‌روید (و در طول روز زمان کمی ‌را آنجا سپری می‌کنید) و عمدتاً زیر نور لامپ آنجا را می‌بینید، استفاده از رنگ قرمز مانعی ندارد. زیرا نور لامپ باعث می‌شود تا رنگ‌ها در عین زیبا و غنی بودن، از شدت آنها کاسته شده و کمرنگ تر به نظر آیند.


زرد، تجسم شادی آوری از نور خورشید بوده و خوشبختی و سعادت را منتقل می‌کند. رنگ زرد، بی نظیرترین انتخاب برای انرژی زایی و نشاط بخشی به آشپزخانه، اتاق غذاخوری و حمام است. در راهروها، ورودی ها و فضاهای کوچک، استفاده از این رنگ ، تداعی گر حس خوشرویی و خوش آمد گویی است.
اگرچه زرد رنگی شاد است، اما به عنوان رنگ اصلی در طراحی، انتخاب مناسبی نمی‌باشد. مطالعات نشان می‌دهد که در چیدمانی با ترکیب بندی زرد، بیشتر احتمال دارد تا افراد از کوره درروند و خشمگین شوند. همچنین به نظر می‌رسد  کودکان در اتاق‌های زرد بیشتر گریه می‌کنند. استفاده بیش از حد این رنگ، موجب ایجاد احساس سرخوردگی، نا امیدی و خشم می گردد. در رنگ درمانی، اعتقاد بر این است که رنگ زرد محرک اعصاب و تصفیه کننده جسم است.

آبی، گفته می شود که رنگ آبی فشار خون را پایین آورده، تعداد تنفس و ضربان قلب را کاهش می دهد و به همین دلیل است که به عنوان رنگ آرامش، متانت و آسودگی در نظر گرفته شده و اغلب برای اتاق خواب و حمام توصیه می شود.
انتخاب آبی روشن به عنوان رنگ اصلی برای دیوارها و مبلمان، به خصوص در اتاقی که نورگیر نیست، حس سرد و ناخوشایندی را به وجود می آورد. اگر از آبی روشن به عنوان رنگ اصلی در اتاق استفاده می کنید، با به کارگیری رنگ‌های گرم برای مبلمان، فرش ها یا پرده ها، فضا را متعادل سازید.
برای آرامش بخشیدن به قسمت هایی از خانه، که اعضای خانواده بیشتر در آنجا جمع می شوند، مانند نشیمن، اتاق غذاخوری و آشپزخانه های بزرگ، از طیف های آبی مانند لاجوردی، فیروزه ای و نیلی استفاده کنید. رنگ آبی هنگامی که به عنوان رنگ اصلی استفاده شود، دارای اثر آرامش بخشی می باشد، اما این خاصیت در طیف های ملایم تر آبی نمود پیدا می کند. آبی تیره، تأثیر مخالفی داشته و موجب برانگیختن حس غم و اندوه می شود. از به کاربردن آبی تیره به عنوان رنگ اصلی در طراحی تان، خودداری کنید.


map ghasre hakhamanesh small

آدرس:

جزیره کیش، میدان ساحل، بازار دیپلمات، طبقه دوم، واحد 206

تلفن های تماس: 07644461196

07644461126 - 07644461127 - 07644461128 - 07644461194 - 07644461195

09347683357

مدیریت: 09347694088

فکس: 07644461127